تعمیرگاه گیربکس سروستانی, گیربکس اتوماتیک, گیربکس اتوماتیک AL4

بررسی و معرفی کامل گیربکس پژو

پژو 207

خودرو پژو از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. به عنوان مثال مدل 308 آنها دارای سیستمی است که به LDWS معروف است. این سیستم در صورت خطر به راننده هشدار می‌دهد. گیربکس پژو به دلیل داشتن قدرت و قابل اطمینان بودن خود، به سرعت توانست شهرت خوبی را کسب کند.

پژو یک شرکت خودروسازی فرانسوی است. امروزه شرکت پژو از زیر مجموعه‌های گروه استلانتیس محسوب می‌شود. همچنین به عنوان بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی فرانسه و دومین خودروساز بزرگ اروپا نیز شناخته می‌شود.

گیربکس پژو از نوع Al4 است. این گیربکس از سیستم مبدل گشتاور به همراه کنترل الکتریکی استفاده می‌کند. گیربکس پژو یک گیربکس عرضی پنج دنده‌ای است که در آن چهار دنده برای حرکت به سمت جلو و یک دنده جهت حرکت به سمت عقب تعیین شده است.

شماره تماس تعمیرگاه سروستانی

محدوده سرعت پژو اتوماتیک

گیربکس پژو اتوماتیک یک گیربکس عرضی چهار دنده‌ای است.

صفر تا 70 کیلومتر بر ساعت: دنده یک

70 تا 120 کیلومتر بر ساعت: دنده دو

120 تا 170 کیلومتر بر ساعت: دنده سه

170 تا 220 کیلومتر بر ساعت: دنده چهار

چرا گیربکس Al4؟

چرا گیربکس Al4؟

گیربکس پژو (Al4) از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و بین خودروسازان محبوبیت بیشتری دارد. این گیربکس به دلیل داشتن سیستم تعویض کلاچ سیاره‌ای، داشتن سنسورهای مدیریت و کنترل و بهره بردن از دو سیستم دستی و اتوماتیک برای تعویض دنده‌های آن محبوبیت بالایی دارد.

مشکلات گیربکس پژو

مشکلات گیربکس پژو

خودروهای پژو مجهز به گیربکس اتوماتیک ممکن است چندین مشکل را تجربه کنند. در ادامه به مشکلات متداول که بر روی گیربکس پژو تاثیر می‌گذارند خواهیم پرداخت.

1) تعویض های سخت

پژوهای قدیمی که از گیربکس عرضی 4 سرعته (Al4) استفاده می‌کنند، ممکن است شما را در هنگام تعویض دنده اذیت کنند. این کار معمولاً یک پیام هشدار برای چک کردن گیربکس پژو بر روی صفحۀ مرکزی ایجاد می‌کند که در بیشتر موارد پس از گرم شدن خودرو اتفاق می‌افتد.

علل احتمالی:

ممکن است تنظیم کننده که وظیفۀ حفظ فشار مایع انتقال را دارد، خراب شده باشد و یا اینکه فنر داخل رگلاتور فرسوده شده و باعث افت فشار شود.

در این صورت تعویض دنده به سختی انجام می‌شود و تعویض رگلاتور تنها راه حل است. چسپاندن یا مسدود شدن سلونوئیدهای Lock_up، باعث تاخیر در تعویض دنده‌ها می‌شود. در آخر این اتفاق منجر به درگیری شدید دنده شده و باعث ایجاد مشکل در گیربکس خواهد شد.

2) لغزش در هنگام تعویض دنده 3 و 4

ممکن است پژوهایی با موتور کوچک‌تر و گیربکس شش سرعته، در هنگام تعویض دنده 3 و 4 لغرش قابل توجهی ایجاد کنند. این اتفاق ممکن است هنگام رانندگی در طولانی مدت رخ دهد و با گذشت زمان بدتر شود. حتی می‌تواند باعث از بین رفتن چرخ دنده‌‌ها شود. پس در صورت مشاهده این مشکل هر چه سریع‌تر خودرو خود را به تعمیرگاه ببرید.

علل احتمالی:

کلاچ فرسوده باعث نشت در مقاطعی از سوپاپ می‌شود و نوسان حاصل از فشار هیدرولیک از عملکرد مناسب کلاچ جلوگیری می‌کند. این موضوع بر کیفیت تعویض دنده تاثیر می‌گذارد.

3) نقص فنی Limp mode

اگر در هنگام رانندگی با وضعیتی مواجه شدید که چراغ چک روی داشبورد روشن شده و چشمک می‌زند و از طرف دیگر ماشین به صورت نرمال حرکت نمی‌کند و دور موتور بالا نمی‌رود، در این حالت ECU برای جلوگیری از خسارت بیشتر کارهایی را انجام می‌دهد که به آن Limp mode گفته می‌شود.

وقتی این اتفاق می‌افتد، گیربکس پژو در دنده 3 گیر کرده و یک هشدار (نقص در گیربکس) روی صفحه نمایش مرکزی ایجاد می‌شود.

علل احتمالی:

هنگامی که سطح مایع انتقال کم باشد، باعث ایجاد خطا می‌شود و سیستم انتقال قدرت به حالت Limp تغییر می‌کند تا از آسیب گرم شدن بیش از حد و کمبود روغن گیربکس پژو جلوگیری کند.

سوپاپ تعدیل فشار معیوب، باعث افزایش اختلاف فشار مایع انتقال در هنگام تغییر دنده می‌شود. در این حالت TCU، حالت Limp را برای جلوگیری از مشکلات احتمالی فعال می‌کند.

روغن گیربکس پژو

روغن گیربکس پژو

روغن ماشین مایعی است که می‌تواند عمر قطعات گیربکس پژو را افزایش دهد. روغن گیربکس باید قابلیت روان کنندگی بیشتری داشته باشد تا فشار از روی چرخ دنده‌ها برداشته و استهلاک کمتری در خودرو به وجود بیاید.

افرایش خاصیت روان کنندگی در گیربکس پژو با کاهش استهلاک بین قطعات، صدا در گیربکس را کمتر کرده و دما و خنک کنندگی گیربکس هم نیز کم می‌شود. از طرف دیگر استفاده از روغن گیربکس پژو از سایش قطعات جلوگیری می‌کند.

همان طور که می‌دانید قطعات داخلی گیربکس پژو پیوسته با هم در ارتباط هستند بنابراین در صورت آسیب به قطعات، هزینه تعمیرات زیادی بر دوش شماست.

برای جلوگیری از خسارات زیادی لازم است از یک روغن گیربکس مناسب با عملکرد عالی استفاده کرد.

علائمی که نشان می‌دهد باید روغن گیربکس پژو را تعویض کنید:

اگر در حین تعویض دنده احساس کردید صداهای غیرطبیعی را می‌شنوید و یا تعویض دنده‌ها با تاخیر انجام می‌شود، باید به کم بودن روغن گیربکس خودرویتان شک کنید.

روغن مناسب گیربکس پژو

معمولاً از روغن واسکازین برای گیربکس پژو استفاده می‌شود. توجه داشته باشید حتی اگر بهترین روغن واسکازین را هم داشته باشید باز هم پس از مدتی باید با روغن تازه جایگزین شود زیرا روغن‌هایی که مدت‌ها عوض نشده‌ باشند خاصیت روان کنندگی مناسبی ندارند و مانند یک مایع معمولی می‌ماند.

اصطکاک قطعات، موجب استهلاک و تولید گرما می‌شود. گرما از مهم‌ترین عوامل مخرب است، هر چه قطعات گرم‌تر شود آسیب وارد شده به اجزای گیربکس پژو نیز بیشتر می‌شود. پس بررسی داخل گیربکس از نظر پر بودن روغن الزامی است. سعی کنید در بازه‌های زمانی کوتاه، اقدام به تعویض روغن گیربکس خود کنید.

پژو به عنوان یک تولید کننده خودرو بسیار به محیط زیست متعهد بوده و همواره محصولات خود را با بهترین کیفیت به بازار عرضه می‌کند.

مهندسان و طراحان پژو برای افزایش لذت و راحتی در رانندگی، گیربکس هشت سرعته را طراحی کردند که در ادامه بیش‌تر با آن آشنا می‌شویم.

اجزای گیربکس پژو چگونه کار می‌کنند؟

اجزای گیربکس پژو چگونه کار می‌کنند؟
اجزای گیربکس پژو چگونه کار می‌کنند؟

• چرخ دنده‌ها

حلقه، چرخ‌ دنده‌های سیاره‌ای و چرخ دنده خورشیدی‌ از قسمت‌های مهم گیربکس پژو هستند. در واقع با کمک این سه جزء و شفت ورودی نسبت‌های متفاوتی از دنده‌ بدست می‌آید. یکی از پرکاربرد‌ترین اجزای گیربکس پژو، چرخ دنده‌ها هستند که برای انتقال نیرو بین دو محور استفاده می‌شوند.

• پمپ

پمپی که توسط موتور به حرکت در می‌آید، نیروی هیدرولیک لازم را برای فعال کردن و عملکرد بهتر کلاچ‌ها و ترمزها فراهم می‌کند. در حقیقت توزیع کننده نیروی هیدرولیک که رابط بین کامپیوتر و خودرو هم هست، اقدامات لازم را برای توزیع نیرو و تنظیم روغن ارائه می‌دهد.

• ECM

یکی دیگر از عناصر مهم گیربکس پژو، ECM یا همان کامپیوتر الکترونیکی است. این کامپیوتر عملکرد موتور و مصرف سوخت را در حالت بهینه تضمین می‌کند. شاید شنیده باشید که به ECM مغز خودرو هم می‌گویند، اما علت آن چیست؟

در واقع این کامپیوتر بسیار قدرتمند است که اطلاعات لازم را از حسگرها و کنترل‌های مختلف خودرو دریافت کرده و پس از تحلیل و بررسی سیگنال‌های دریافتی، دستورات لازم را به عملگرهای هر بخش ارسال می‌کند.

بنابراین این کامپیوتر کنترل تمام ریزپردازنده‌ها و کنترل‌های الکترونیکی خودرو را در دست دارد.  یعنی عوامل تنظیمی، نظارتی و کنترلی را در خودرو مدیریت می‌کند.

بر همین اساس می‌توان وظایف ECM را در موارد زیر خلاصه کرد:

  • نشان دادن نقص در گیربکس پژو و سایر قطعات با روشن کردن چراغ هشدار
  • تنظیم عملکرد برخی از عملگرها در مواقع حساس
  • کنترل مصرف سوخت و کاهش میزان آلایندگی
  • کنترل شتاب و سرعت خودرو

اما برای تشخیص مشکلات خودرو از طریق کامپیوتر، نیازمند به تجهیزات مخصوص و مهارت بالا دارید. اگر در این موارد تخصصی ندارید بهتر است با افراد با تجربه مشورت کنید.

• مبدل گشتاور

قبل از اینکه در مورد مبدل گشتاور صحبت کنیم، بیاید اول با گشتاور آشنا شویم. به عبارت ساده، گشتاور انرژی پتانسیلی است که هنگام چرخش چیزی تولید می‌شود. در خودروها، چرخش موتور باعث تولید گشتاور می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا با خودروی خود شتاب بگیرید؛ در حقیقت هر چه موتور گشتاور بیش‌تری تولید کند، خودرو سریع‌تر حرکت می‌کند.

مبدل گشتاور مرز بین موتور و گیربکس پژو را مشخص می‌کند. وظیفۀ این قطعه این است که نیرو را از گیربکس با کمک یک اتصال هیدرولیکی به موتور منتقل کند. در ادامه در مورد مشکلاتی که ممکن است مبدل گشتاور را درگیر کند، صحبت می‌کنیم.

1- لغزش:

گاهی اوقات ممکن است در اثر نبودن روغن کافی، آلوده بودن روغن و یا فرسوده بودن قطعات، لرزش را در مبدل گشتاور و در نتیجه گیربکس پژو حس کنید. در این صورت به شما توصیه می‌کنیم رانندگی را متوقف کنید و خودروی خود را به تعمیرگاه ببرید.

2- گرمای بیش‌ از حد:

گرمای بیش از حد ممکن است به علت کاهش فشار روغن و یا عملکرد نادرست شیر برقی باشد. اگر گرم شدن مبدل را جدی نگیرید، سایر قطعات گیربکس پژو را هم درگیر می‌کند و باعث فرسودگی آن‌ها می‌شود. برای پیشگیری از این مشکل بهتر است روغن خودرو را چک کرده و سرویس‌های دوره‌ای را جدی بگیرید.

سنسور های مهم گیربکس پژو

سنسور گیربکس پژو
سنسور گیربکس پژو

1) سنسورهای سرعت

به طور کلی، دو سنسور سرعت در گیربکس پژو قرار دارد. یکی از سنسورها در محل شفت ورودی قرار دارد و سرعت اولیه را ثبت می‌کند، سنسور دوم هم در محل شفت خروجی قرار گرفته و سرعت ثانویه را ثبت می‌کند. اما هر دو سنسور سیگنال‌ها و اطلاعات را به ECU انتقال می‌دهند.

در حقیقت سنسور اول برای انتخاب دنده مناسب و تعیین میزان عملکرد موتور و سنسور دوم برای کنترل عملکرد گیربکس پژو استفاده می‌شود.

2) سنسور فشار روغن

همان طور که از اسم این سنسور پیداست، اطلاعات مربوط به فشار روغن را به ECU اعلام می‌کند. در واقع این سنسور برای تصحیح فشار اصلی با کمک شیر برقی، فشار هیدرولیک را به ECU منتقل می‌کند.

اما سنسور فشار روغن بسیار حساس است به طوری که به کوچکترین نقص در گیربکس پژو واکنش نشان می‌دهد و اخطار خود را بر روی واحد کنترل خطاها نشان می‌دهد.

3) سنسور دما

سنسور دما نزدیک به صفحۀ شیر قرار دارد. به طور کلی این سنسور مانع از گرم شدن بیش از حد گیربکس پژو می‌شود. عملکرد سنسور دما به این صورت است که دمای داخل گیربکس را به سیگنال‌های الکترونیکی تبدیل کرده و به ECU منتقل می‌کند. برای اطلاعات بیش‌تر در مورد گیربکس Al4 و سنسورهای آن پیشنهاد می‌کنیم مطلب مربوط به گیربکس Al4 را مطالعه کنید.

نقص رایج در گیربکس پژو

رایج‌ترین نقصی که در گیربکس پژو یا همان Al4 رخ می‌دهد، خرابی شیرهای الکتروهیدرولیک است که به طور عامیانه به آن‌ها سلونوئید هم می‌گویند. این شیرها در بدنۀ سوپاپ قرار دارند و وظیفۀ کنترل فشار روغن را بر عهده دارند.

روش های مراقبت از گیربکس پژو

با توجه به اینکه این گیربکس بسیار محبوب است لازم است برای افزایش طول عمر آن چند نکته را رعایت کنید. تا هم از شر هزینه‌های زیاد تعمیرات راحت شوید و هم رانندگی لذت بخشی را تجربه کنید. در ادامه این نکات را برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم پس با ما همراه باشید.

1) روغن گیربکس پژو را در فواصل معین بررسی کنید.

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر گیربکس پژو، بررسی سطح روغن آن است. اگر روغن رنگی روشن و بویی شبیه به نفت داشت نشانگر سالم بودن گیربکس است. اما برعکس اگر رنگ روغن تیره بود و بوی سوختگی می‌داد، حتما باید آن را عوض کنید.

مدت زمان ماندگاری روغن گیربکس به میزان رانندگی و دمای خودرو بستگی دارد. اگر تعویض روغن برای شما سخت است می‌توانید در ابتدا دفترچۀ راهنما را مطالعه کنید، در غیر این صورت آن را به یک تعمیرکار بسپارید.

2) سیستم خنک کننده را بررسی کنید.

سیستم خنک کننده نقش اساسی در گیربکس پژو و موتور دارد. و معمولاً از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری می‌کند. اما توجه داشته باشید که این سیستم، روغن گیربکس را هم خنک می‌کند به طوری که در هنگام حرکت، آن را در دمای مناسب قرار می‌دهد.

بنابراین نگهداری و بررسی سیستم خنک کننده را جدی بگیرید و مطمئن شوید که این سیستم عملکرد مناسبی دارد.

3) تعویض به موقع دنده

هنگامی که خودرو در حال حرکت است دنده را عوض نکنید. بهتر است برای تعویض دنده از حالت درایو (Drive) به حالت‌های دیگر، خودرو را متوقف کنید. اگر در هنگام حرکت و بدون توقف تعویض دنده را انجام دهید، گیربکس پژو تحت فشار قرار می‌گیرد و پس از مدتی دچار مشکل می‌شود.

4) گرم کردن خودرو

قبل از حرکت کمی صبر کنید تا خودرویتان گرم شود. بهتر است پس از روشن کردن خودرو، برای مدت کوتاهی صبر کنید تا موتور گرم شود.

5) از خودرویتان به عنوان یدک کش استفاده نکنید.

به هیچ وجه از خودرو برای یدک کشی استفاده نکنید. یدک کشی و استفاده از بارهای سنگین به ویژه در هوای گرم، باعث اکسید شدن و سوختن روغن گیربکس پژو می‌شوند.

و در آخر به یاد داشته باشید که مهم‌ترین راه برای نگهداری از گیربکس پژو، جدی گرفتن سرویس‌های دوره‌ای و بررسی منظم آن است.

گیربکس اتوماتیک EAT8

این گیربکس پژو پس از معرفی، بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

اولین مزایای گیربکس اتوماتیک EAT8 تعویض راحت‌تر دنده و ایجاد گشتاور مناسب در موتور است که رانندگی را لذت ‌بخش‌تر می‌کند. دومین مزایای این گیربکس پژو این است که در هنگام تعویض دنده، اصطکاک بین چرخ‌دنده‌ها را کاهش می‌دهد.

امروزه هدف اصلی در صنعت خودرو تلاش برای افزایش ایمنی است. به همین علت نیاز به یک سیستم هوشمند داریم که فرمان خودرو، ترمزها و سیستم تعلیق را به صورت مستقیم کنترل کند. خوشبختانه گیربکس اتوماتیک EAT8 دارای سیستم کنترل الکتریکی و ارگونومیک است که سطح ایمنی را افزایش می‌دهد.

گیربکس پژو - پژو 208
گیربکس پژو - پژو 208

اولین مدلی که گیربکس جدید را دریافت می‌کند، نسخه جدید پژو GT 308 است. این خودرو دارای موتور 1.6 لیتری، چهار سیلندر و موتور بنزینی است.گیربکس اتوماتیک هم نمونۀ دیگری از طراحی شرکت پژو بود که در خودروی پژو 208 از آن استفاده شد.

گیربکس پژو - پژو 208
گیربکس پژو - پژو 208

در همان ابتدای کار ظاهر اسپورت و جوان‌پسند این پژو سبب محبوبیت آن شد.

این خودرو از یک موتور 1.6 لیتری توربو شارژ استفاده می‌کند. این موتور توانایی تولید 163 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن‌مترگشتاور را دارد. این نیروی تولیدی از طریق یک گیربکس شش دندۀ اتوماتیک به چرخ‌های جلویی وارد می‌شود.

موتور توربو شارژ پژو 208 در ترکیب با این گیربکس پژو (EAT6)، چالاکی و سرعت بالایی را در اختیار رانندگان قرار می‌دهد.

تفاوت گیربکس اتوماتیک EAT8 و EAT6

1) EAT8 به دلیل داشتن دو دنده اضافی نسبت به گیربکس اتوماتیک EAT6، مصرف سوخت را تا 7 درصد کاهش می‌دهد.

2) EAT8 به علت داشتن دو دنده اضافی، زمان تعویض دنده را کاهش داده و باعث عملکرد بهتر مبدل گشتاور و موتور می‌شود.

تعمیر گیربکس پژو

تعمیر گیربکس پژو

گیربکس یکی از قطعات اصلی هر اتومبیل است که در صورت بروز هرگونه مشکل و یا نقص فنی باید قبل از آن‌که نقص پیش‌آمده به مشکل جدی تبدیل شود، مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد. در ادامه این مقاله به بررسی نکاتی در ارتباط با گیربکس پژو می‌پردازیم.

تعمیر گیربکس خودرو به دلیل حساسیت و اهمیتی که دارد باید به‌وسیله تعمیرکار متخصص و دارای مهارت کافی انجام شود. به دلیل این‌که گیربکس خودرو یکی از پراهمیت‌ترین قطعات خودرو است، درصورتی‌که به دست افراد کم تخصص یا فاقد تخصص صورت بپذیرد، می‌تواند در درازمدت مشکلات زیاد و پرخطری را ایجاد نماید.

ضمانت یا گارانتی خدمات تعمیر گیربکس پژو یکی از مواردی است که دارای اهمیت بسیار بالا است که تعمیرگاهی که قطعات خودرو را از آن فراهم می‌کنید می‌بایست به شما ارائه بدهد. یک تعمیرگاه و مکانیک متخصص بعد از انجام تعمیرات خودرو، جهت آسودگی خیال مشتری قطعات و کار خود را  ضمانت می‌کند.

آشنایی با مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو

جالب است بدانید که تعمیر گیربکس اتوماتیک در طی سه مرحله صورت می‌پذیرد. تعمیر گیربکس در چهار مرحله مرحله‌ی تست، عیب‌یابی و تعمیر و تعویض قطعات معیوب و در آخر تست خودرو یا گیربکس پس از تعمیر است. یکی از نکات دارای اهمیت این موضوع است که گیربکس‌های اتوماتیک با ساختار الکتریکی، هیدرولیکی و مکانیکی نسبت به گیربکس‌های دستی دارای حساسیت بیشتری است.

یکی از قطعات دارای اهمیت و مهم در هر گیربکس مجموعه دنده‌های سیاره‌ای آن است. گیربکس‌های 4 سرعته اتوماتیک پژو از نوع محرکه جلو هستند که این نوع گیربکس‌ها در خودروهای با موتور TU5 استفاده می‌شوند.

عیب‌یابی گیربکس پژو

همان‌طور که تا این جای این مقاله خواندید، یکی از مراحل تعمیر گیربکس پژو عیب‌یابی آن است. در بعضی از موارد مشاهده‌شده، تعمیرکار به دلیل عدم تخصص کافی، نمی‌تواند مشکل گیربکس خودرو را پیدا کند. این امر در طولانی‌مدت باعث هزینه‌های بالا خواهد شد.

این نکته دارای اهمیت بسیار بالایی است که فردی که گیربکس خودرو را بررسی و تعمیر می‌کند، حتما علم کافی در ارتباط با آن نوع از گیربکس و تجربه کافی درزمینه تعمیرات را دارا باشد.

مطلب مرتبط: سرویس دوره‌ای گیربکس

جهت سلامتی و طول عمر گیربکس پژو سرویس‌های دوره‌ای را فراموش نکنید. سرویس‌های دوره‌ای می‌توانند شمارا از هزینه‌های بالا و مشکلاتی که ممکن است برای گیربکس خودروی شما پیش بیاید حفظ کند. رسیدگی‌های مداوم و سرویس‌های دوره‌ای می‌توانند سلامتی گیربکس خودرو را تضمین کنند. همچنین با بهره‌گیری از این خدمات، می‌توانید ایرادات و نقص‌هایی که در خودرو وجود دارد را پیدا کنید و از مشکلاتی که در طولانی‌مدت ممکن است برای خودرو اتفاق بیفتد، جلوگیری کنید.

بعد از عیب‌یابی گیربکس پژو در صورت وجود هرگونه مشکل، تعمیرکار به بررسی راه‌حل مشکل و به تامین قطعات موردنیاز می‌پردازد. درصورتی‌که مشکلی در گیربکس خودرو وجود داشته باشد، با توجه به نقص فنی و قطعات موردنیاز هزینه اعلام‌شده توسط تعمیرکار متغیر خواهد بود. در بعضی از موارد خاص نیازی به تعویض قطعه نیست و ممکن است مشکل به‌سادگی رفع گردد.

تعمیر گیربکس پژو ۲۰۶ و ۲۰۷

تعمیر گیربکس پژو ۲۰۶ و ۲۰۷

همان‌طور که می‌دانید پراستفاده‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای موجود در بازار ایران پژو ۲۰۶ و پژو  ۲۰۷ هستند. این نوع خودروها دارای قیمت مناسب با توجه به قیمت سایر خودروهای بازار ایران هستند. البته باید خاطرنشان شد که مشکلاتی که ممکن است برای این خودروها پیش بیاید کم نیست. ممکن است در هنگام تعویض دنده متوجه صدای تقه زدن گیربکس شوید که باید توسط تعمیرکار متخصص مشکل آن بررسی و برطرف شود.

تعویض روغن به‌موقع گیربکس پژو

یکی از نکاتی که در حفظ و نگه‌داری گیربکس پژو دارای اهمیت است، تعویض به‌موقع روغن گیربکس است. جهت طول عمر گیربکس خودرو می‌بایست از روغن‌های مناسب گیربکس استفاده کنید. بهتر است بعد از تعویض روغن گیربکس، فیلتر روغن را نیز تعویض کنید. این کار باعث می‌شود تا سلامت گیربکس خودروی شما تا حدی تضمین شود و به بهبود عملکرد خودرو نیز کمک زیادی می‌کند. برای تعویض روغن گیربکس بهتر است که به دفترچه خودرو خود مراجعه کنید و یا با یک تعمیرکار در ارتباط با تعویض روغن پس از طی کردن مسافت مناسب صحبت کنید.

گرم شدن گیربکس پژو

یکی از مشکلاتی که در خودروهای پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ نسبتا رایج است، شنیدن صدای مانند تقه زدن گیربکس در ترافیک طولانی است که دلیل آن گرم شدن گیربکس اتومبیل است. دلیل گرم شدن گیربکس خودرو، انتقال قدرت محرکه تولیدشده موتور به چرخ‌های خودرو است. خنک شدن گیربکس بوسیله روغن و مایع خنک کنند درون رادیاتور (آب رادیاتور یا آب معمولی) صورت می‌گیرد.

تعمیر گیربکس پژو یکی از نکات بسیار مهم جهت حفظ و نگه‌داری خودروهای این نام تجاری است. حفظ و نگه‌داری گیربکس خودرو می‌تواند بر سلامت و عمر خودرو تاثیر مستقیمی بگذارد. جهت انجام سرویس‌های دوره‌ای، تعمیرات و همچنین تعویض قطعات خودرو به تعمیرگاهی مراجعه کنید که اصالت و ضمانت کالا و خدمات خود را تضمین کنند. درصورتی‌که برای خودرو شما مشکلی پیش آمد به‌ هیچ‌ وجه به افرادی که تخصص کافی ندارند مراجعه نکنید این کار می‌تواند ضمن به خطر انداختن سلامت شما، ایمنی خودروی شمارا نیز به خطر بیندازد. در ادامه این مقاله به بررسی تعمیرگاه مناسب جهت تعمیر و تعویض قطعات خودرو می‌پردازیم.

معرفی کارگاه‌های مناسب جهت تعمیر گیربکس پژو

معرفی کارگاه‌های مناسب جهت تعمیر گیربکس پژو

یکی از نکات دارای اهمیت، حفظ و نگه‌داری گیربکس پژو است. نباید از این نکته غافل شد که گیربکس‌های پژو دارای حساسیت بالا و روش‌های نگه‌داری‌ خاص هستند. به همین دلیل در این مقاله، خارج از اشاره به نکاتی که در ارتباط با این نوع گیربکس‌ها اشاره شد در تلاشیم تا بتوانیم تعمیرگاه مناسب جهت ارائه خدمات تخصصی و تهیه قطعات اصلی و باکیفیت به شما عزیزان معرفی کنیم.

تعمیرگاه سروستانی واقع در بلوار ساحلی شرقی شیراز، یکی از تعمیرگاه‌های مورداطمینان و دارای تخصص کافی درزمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک است. با مراجعه به سایتی که هم‌اکنون در آن مشغول خواندن این مقاله هستید (شیراز گیربکس) می‌توانید از خدمات این مجموعه بهره‌مند شوید. تعمیرگاه سروستانی با ارائه خدماتی مانند: تعمیر و سرویس انواع گیربکس‌های اتوماتیک، مشاوره درزمینه تعمیر و نگه‌داری انواع گیربکس‌های اتوماتیک، عیب‌یابی و رفع ایرادات گیربکس‌های اتوماتیک و فروش قطعات گیربکس‌های اتوماتیک در خدمت مراجعه‌کنندگان محترم است. درصورتی‌که تمایل به استفاده از خدمات تعمیرگاه سروستانی دارید، با مراجعه به سایت شیراز گیربکس و بخش دریافت نوبت می‌توانید به‌صورت اینترنتی جهت مراجعه به تعمیرگاه زمان دلخواه خود را مشخص کنید.

تهیه قطعات مناسب گیربکس اتوماتیک

نباید فراموش کرد که یکی از تأثیرگذارترین نکات در نگه‌داری گیربکس‌های پژو، تهیه قطعات دارای اصالت و کیفیت مناسب است. قطعات یدکی که جهت استفاده در گیربکس‌های اتوماتیک به کار گرفته می‌شوند، می‌توانند طول عمر و سلامت گیربکس اتوماتیک را ضمانت کنند. تعمیرگاه سروستانی با بهره بری از علم خود در ارتباط با انواع گیربکس‌های اتوماتیک و قطعات مناسب، این بستر را فراهم کرده است تا بتواند قطعات موردنیاز و دارای کیفیت مناسب را به مشتریان و مراجعین محترم ارائه کند.

جهت تأمین قطعات و مقایسه کالاهای موجود، می‌توانید به بخش محصولات در سایت شیراز گیربکس مراجعه کنید. با بازدید از این بخش وب‌سایت شیراز گیربکس می‌توانید قطعات موردنیاز خودروی خود را فراهم کنید. بعد از سفارش کالا در سایت شیراز گیربکس، سفارش شما به‌سرعت به‌وسیله بخش پشتیبانی پیگیری می‌شود و با شما تماس خواهند گرفت. همچنین با دنبال کردن سایت شیراز گیربکس، امکان باخبر شدن از کالاهای جدید و خدمات نیز در دسترس شما عزیزان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *