تعمیرگاه گیربکس سروستانی, گیربکس, گیربکس اتوماتیک, گیربکس اتوماتیک AL4

گیربکس 206

گیربکس 206

پژو 206 یکی از خودروهای محبوب دو دهه اخیر در ایران است. گیربکس 206 از نوع تیپ ترونیک بوده و با مشارکت شرکت رنو فرانسه ساخته شده، طراحی و تولید پژو 206 مطابق با استانداردهای روز دنیا است و شتاب بالا، قابلیت‌های دینامیکی خوب، سازگاری با محیط زیست و مصرف سوخت پایین از ویژگی‌های گیربکس 206 است.

همان طور که می‌دانید گیربکس پژو 206، مهم‌ترین قسمت موتور این خودرو است. همچنین سرعت و نیروی تولید شده موتور این خودرو توسط گیربکس کنترل می‌شود. در ادامه مشخصات گیربکس 206، تفاوت انواع گیربکس‌های 206 و مشکلات گیربکس 206 را توضیح می‌دهیم.

مشخصات گیربکس 206 (AL4)

گیربکس 206 (AL4)

گیربکس 206 همان گیربکس اتوماتیک Al4 است، این گیربکس، یک گیربکس عرضی پنج دنده‌ای محسوب می شود که دارای چهار دنده برای حرکت به سمت جلو و یک دنده جهت حرکت به سمت عقب است.

گیربکس 206، گیربکس الکترومکانیکی است که توسط یک کنترل یونیت به نام EGS کنترل می‌شود. این گیربکس هوشمند قادر است الگوی تعویض دنده را طبق رانندگی فرد انتخاب کند.

گیربکس‌های Al4 در بین سایر گیربکس‌های موجود، از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. داشتن سیستم تعویض کلاچ سیاره‌ای، بهره بردن از دو سیستم دستی و اتومات برای تعویض دنده و محدوده سرعت مناسب برای دنده‌ها از ویژگی‌های مثبت گیربکس 206 است.

قسمت‌های اصلی گیربکس 206 (Al4)

1) مبدل گشتاور (تورک کنورتور)

2) پمپ روغن

3) مجموعۀ محور ورودی و بلوک هیدرولیک

4) دیفرانسیل

5) محور خروجی گیربکس

انواع سنسورهای موجود در گیربکس 206

1) سنسور سرعت ورودی گیربکس (سنسور سرعت توربین)

این سنسور اطلاعات مربوط به سرعت توربین را به EGS اعلام می‌کند. این اطلاعات برای تشخیص میران لغزش توربین و همچنین میزان لغزش ترمز استفاده می‌شود.

2) سنسور سرعت خودرو

اطلاعات مربوط به سرعت خودرو را به ECU موتور اعلام می‌کند و این اطلاعات از طریق CAN به EGS ارسال می‌شود. (در تیپ 6 این خودرو، سنسور وجود ندارد و اطلاعات سرعت از سنسور چرخ‌ها دریافت می‌شود.)

3) سنسور دمای روغن

دمای روغن را به EGS اعلام می‌کند و EGS، این اطلاعات را برای تنظیم فشار روغن و کنترل گیربکس در 206 در دماهای متفاوت و بالا استفاده می‌کند.

4) سنسور فشار روغن

فشار روغن قبل از کلاچ‌ها و ترمزها را به EGS اعلام می‌کند تا EGS، فشار مدار را توسط شیر برقی‌های تنظیم فشار کنترل کند.

انواع پژو 206

1) 206 تیپ دو

گیربکس AL4 - گیربکس 206

206 تیپ یک، امکاناتی معمولی و ساده داشت اما در تیپ دو 206، از موتور TU3 1360 سی سی با 75 اسب بخار استفاده شده. از طرفی تغییرات زیادی در شبکه الکترونیکی آن به وجود آمد.

تیپ دو 206 دارای ECU ایربگ است. البته در تیپ دو جدید این ECU حذف شده و از سوییچ اینرسی (قطع کن برق در ضربات)، استفاده می‌شود.

2) 206 تیپ 3

4

از نظر فنی تیپ سه با مشخصات مشابه تیپ یک و دو و با همان موتور 1.4 لیتری TU3 عرضه شد. تیپ سه از لحاظ امکانات رفاهی بسیار کامل است. گیربکس 206 تیپ 3، یک گیربکس پنج دنده دستی است.

مزیت این مدل مصرف سوخت مناسب و بهینۀ آن است اما عیب اصلی این مدل با توجه به وزن آن، شتاب ضعیف و نه چندان مناسب است.

3) 206 تیپ پنج

5

موتور این خودرو از نوع TU5 است و محور محرک آن از طریق دیفرانسیل جلو می‌باشد. گیربکس 206 تیپ پنج، یک گیربکس پنج دنده دستی است و موتور این خودرو قدرتی حدود 105 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن‌متر دارد.

این خودرو همانند تیپ سه بوده با این تفاوت که در تیپ پنج ترمز ABS چهار کانال دارد و هر چهار چرخ آن دیسکی است.

نقاط ضعف

  • کیفیت ساخت نامناسب
  • مشکلات جعبه دنده اتومات
  • عایق بندی ضعیف‌تر از 207

4) 206 تیپ شش

6

تیپ شش به عنوان نسخه استاندارد پژو 206 اتوماتیک در بازار شناخته می‌شود. گیربکس 206 تیپ شش، همان Al4 است که از قابلیت تیپ ترونیک برخوردار است. همچنین دو حالت رانندگی اسپرت و برفی را نیز ارائه می‎دهد. این خودرو با وجود وزن سنگین‌تر و برخورداری از جعبه دنده چهار سرعته، شتاب بسیار مناسبی دارد.

عیب یابی خودرو 206 اتوماتیک تیپ 6

روشن شدن و چشمک زدن * , S (دکمه اس و برف Sport-Snow)

روشن شدن نمایشگر S و * با صدای بوق اخطار، به معنی وجود مشکلی در گیربکس است (نه لزوما فقط شیر برقی)، در اغلب مواقع یکی از موارد زیر می‌تواند علت آن باشد.

  • ضعیف یا خراب شدن شیر برقی. که در این حالت گیربکس به دنده 3 رفته و از آن خارج نمی‌شود، مگر اینکه خودرو خاموش و روشن شود.
  • رسیدن شمارنده روغن گیربکس به حدی که باید تعویض شود. گیربکس اتوماتیک مجهز به شمارنده‌ای است که بسته به فشار وارده به گیربکس، استهلاک و زمان تعویض روغن آن را تعیین می کند. در این حالت عملکرد گیربکس عادی است، اما با خاموش روشن شدن خودرو، چراغ S و * خاموش نمی‌شوند.
  • کم یا زیاد شدن فشار روغن از محدوده استاندارد تعیین شده.

موارد دیگر که احتمال پیش آمدنشان کم است:
– مسدود شدن مجرای گردش روغن گیربکس.
– نقص در تامین ولتاژ ECU.
– قطع شدن ارتباط کابل سریال ECU با پنل.
– پاک شدن برنامه تعریف پدال گاز.
– چرب شدن و یا کثیف شدن سوکت های ارتباطی بین اجزای گیربکس مثل ECU، سلکتور، لیور و…

تعمیر گیربکس 206

1) تقه زدن گیربکس 206 (Al4)

در خودروهایی که دارای گیربکس Al4 هستند، هنگامی که خودرو بیش از حد گرم شود ممکن است شما صدای تقه زدن را بشنوید. دلیل اصلی آن گرم شدن روغن گیربکس 206 یا همان رقیق شدن روغن است که با بالا رفتن دمای موتور روغن گیربکس دچار فرار شدن می‌شود.

در مواردی که دمای روغن بیش از حد بالا باشد، قطعات شافت داخلی دچار خوردگی و سوختگی می‌شوند.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک

2) گاز هرز خوردن گیربکس 206 در حالت D

در صورتی که خودرو در حالت D، R و یا M باشد و گاز اضافی بخورد ممکن است علت آن گرفتگی (کیپ شدن) فیلتر روغن گیربکس باشد. در این حالت اگر موتور خودرو را خاموش و روشن کنید، پس از طی کردن مسافتی همین مشکل برای خودرو تکرار خواهد شد، پس هر چه سریع‌تر آن را به تعمیرگاه ببرید.

خدمات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک سروستانی تماس بگیرید

3) عدم تغییر وضعیت دنده با جا به جایی لیور

در این حالت راننده لیور را در وضعیت D قرار می‌دهد، اما نمایشگر دنده و گیربکس 206 آن را اجرا نمی‌کنند. معمولاً علت این موضوع خراب شدن سوئیچ چند منظوره (Selector) گیربکس است (که معمولاً در اثر تماس با آب اتفاق می‌افتد). همچنین ممکن است یک یا چند پین از سوکت سلکتور در اثر کثیفی قطع شده باشند.

طبق دستور عمل شرکت سیتروئن در ازای هر 60 هزار کیلومتر روغن موتور باید تعویض شود. دقت کنید که روغن گیربکس مناسب تاثیر بسزایی در عملکرد روان و دقیق گیربکس 206 دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *