تعمیر یا تعویض گیربکس
    
تعداد بازدید: 1056
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/6/15

گیربکس را تعمیر کنیم یا تعویض؟

در کلیه کشورهای اروپایی وآمریکایی تعمیر گیربکس منسوخ شده است. در تمام نمایندگی ها اگر خودرویی دچار مشکل گیربکس گردد آن را باز کرده و یک گیربکس دیگر بر روی آن نصب میکنند. ولی این کار منوط به این نیست که گیربکس تعمیر نمیشود. در اینگونه از کشورها هیچ تعمیرگاه ویا نمایندگی عملیات تعمیر گیربکس را انجام نمیدهند. در آنجا مراکزی وجود دارد که فقط تعمیر گیربکس را انجام میدهند. حتی خودرو به آنجا مراجعه نمیکند .

بعنوان مثال اگر خودرو شما دچار مشکل شود گیربکس آن را در تعمیرگاههای مجاز باز کرده و تحویل آن مراکز گیربکس میدهند و آن مرکز یک گیربکس جایگزین به آنها میفروشد.

ولی در کشور ما کلیه این کارها بطور کلی فرق دارد در اینجا تعمیرگاهها دست به کارهایی میزنند که در مورد آن اطلاعات قبلی ندارند که عواقب آن ناشی از هزینه های زیاد برای صاحبان خودرو میباشد.

بعنوان مثال اوایل که گیربکس al4 روانه بازار شده بود اکثر تعمیرکاران بدلیل نداشتن اطلاعات کافی گیربکس را تعمیر میکردند که این امر باعث شد گیربکس al4 جزء یکی از پرهزینه ترین گیربکسهای نسل خودش شود.

بنابر توضیحاتی که داده شد اگر گیربکس سوخته باشد که تمام قطعات آن عیب برداشته باشد باید اول برآورد قیمت کرد که گیربکس را تعویض کنیم یا تعمیر که متأسفانه در کشور ما قیمت گیربکس نو بسیار گران است به همین دلیل اکثر دارندگان خودرو و تعمیرکاران به سمت گیربکس استوک اروپایی میروند که این امر بسیار ریسک پذیر بوده و هیچ تضمینی برای سالم بودن آن نیست تنها تضمین فروشندگان فقط یک هفته بوده که آن هم منطقی نیست.

بنابر تجربه این مجموعه تا آنجایی که امکان دارد بهتر است که گیربکس تعمیر شود.

درزیر به چند نکته برای تعمیر گیربکس اشاره میکنیم:

 1-گیربکس بطور کلی اوراق شده و از خرابی کلی گیربکس مطلع میشویم.

 2-قطعاتی که در گیربکس استفاده میشود بصورت اورجینال استفاده میشود.

 3-مهمتر اینکه ما نمیدانیم در داخل گیربکس استوک به چه وضعیست ولی در گیربکس تعمیری تمام قطعات فرسایشی تعویض میگردد.

ودر آخر اکثر مواقع تعمیرات گیربکس هزینه اش با گیربکس استوک یکی است بهتر این است که گیربکس را تعمیر کنیم زیرا گیربکس تعمیری اکثر قطعات مصرفی آن نو میشود ولی گیربکس استوک معمولا قطعات مصرفی آن معیوب هستند.

 

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.